Návrhy ložnic Pardubice

Ložnice je jednou z nejdůležitějších místností pro načerpání energie a sil do dalšího dne. Měla by poskytovat útočiště a vyvolávat pocit klidu a bezpečí. Zároveň by měla být prostorem, kde se člověk cítí dobře a zažívá jen příjemné probuzení. Kvalitě spánku odpovídá nejen správné řešení interiéru, ale i řada dalších okolností, jako výběr materiálů, textur, barev, tepelná pohoda (doporučeno okolo 20°C), atd.

Ložnice by měla být zařízena v jemných tlumených barvách, které na lidskou psychiku budou působit klidně a příjemně.

Návrh interiéru ložnice

Správný návrh interiéru ložnice spočívá nejen ve vhodně zvolené dispozici, ale pokračuje i výběrem lehacího nábytku. Právě postel je nejdůležitějším kusem nábytku; člověk v ní stráví téměř 1/3 života a proto by při jejím výběru měl postupovat důsledně. Každé lidské tělo je unikátní, což se odráží i ve výběru vhodné matrace, která by měla posloužit ke správné regeneraci těla i mysli.

Přírodní ložnice obr.0

Správná realizace ložnice

Při realizaci ložnice je nutné sledovat vhodné umístění postele a úložného nábytku. Například postel by měla být přístupná ze všech stran a nemělo by docházet ke kolizi při používání úložného nábytku.

Z psychologického hlediska je vhodné, pokud je postel umístěna s výhledem na dveře ložnice a zároveň čelem postaveným u stěny, čímž se stimuluje pocit bezpečí.

Díky nedostatku místa je velice často prostor ložnice využíván i na jiné činnosti, například home office apod. Při řešení interiéru ložnice tohoto typu je vhodné zónu odpočinku odlišit alespoň opticky od zóny pracovní. Hlavně z psychického hlediska je důležité, aby člověk neměl stále na očích pracovní povinnosti, které „mu nedají spát“.

Úložný prostor

Úložný prostor je nedílnou součástí lidského obydlí. V prostoru ho nikdy není dost a je nutno předem promyslet, čemu by měl sloužit a kde bude umístěn. Pokud to prostor dovoluje je velkým plusem vytvoření samostatné šatny, která umožňuje zvětšit objem ukládaných věcí.

Zpět na bytové interiéry

Ukázky návrhů ložnic

Přírodní ložnice obr.2

Přírodní ložnice

Vybavení ložnice nábytkem z masivního dřeva.

Ložnice na míru obr.1

Ložnice na míru

Ložnice české výroby obr.1

Ložnice české výroby

Český design, česká výroba. Příjemné pohlazení masivního dřeva nebo dýhy.

Ložnice č.1 obr.1

Ložnice č.1

Ložnice je intimním prostor, prostor který ačkoliv není středem dění v bytě je velice důležitým prostorem pro nás uživatele. To, že ložnice bývá většinou pro návštěvy našeho bytu uzavřena neznamená, že nezáleží na tom, jaký ložnicový nábytek pro tento prostor zvolíme.

Stále aktuální informace?

Sledujte nás na Facebooku a Instagramu
Facebook
Instagram

Máte zájem o naše služby? Vyplňte následující formulář a my Vás kontaktujeme s bližšími informacemi.

+420 725 878 597
Zákaznická linka

Interiéry Pardubice, Chrudim, Hradec Králové © 2022 M-byt s.r.o. | J. Potůčka 290, Pardubice | 725 878 597 | studio@m-byt.com | admin

Informace o ochraně osobních údajů a cookies